Wydarzenia

Piknik kwiatów i pszczół – Kraków

zieleń warszawska
Fundacja Łąka zaprasza na ekologiczny Piknik kwiatów i pszczół! Świetny pomysł, któremu z całego serca kibicujemy. Jeśli macie ochotę fajnie spędzić sobotni poranek, to wpadajcie! Piknik odbędzie się już w tę sobotę, 19.05.2018, w Krakowie na Błoniach Mogilskich. Start godzina 10:00.

Przyjdź i dowiedz się jak wygląda ul i jak go zbudować. Pomóż pszczołom sadząc rośliny miododajne. Wysiej także wspólnie z nami 18 000 metrów łąki kwietnej z milionami kwiatów.

W programie:
-sianie łąki kwietnej
-składanie uli dla pszczół
-sadzenie roślin miododajnych
-warsztat czyszczenia nasion
Dla każdego z uczestników przewidziana jest paczka z nasionami pozwalającymi na wysianie własnej łączki.

Łąki to miejsce życia i stołówka dla większości polskich zapylaczy, w tym pszczół miodnych. Jak wynika z badań ekspertów, łąki w miastach pozwalają walczyć ze smogiem i skutkami zmian klimatycznych, pomagają również ocalić zapomniane gatunki roślin. Znajdziemy na nich nawet 300 gatunków zwierząt, rzadko spotykanych w miejskim środowisku.

Piknik jest częścią akcji „Załączmy nasze miasta” – koalicji pracowników Banku BGŻ BNP Paribas, Fundacji BGŻ BNP Paribas i Fundacji Łąka.

Błonia Mogilskie
Adres: ulica Klasztorna 25, Kraków
Dojazd autobusem linii 123, 164, 193 przystanek STARE WIŚLISKO

Kasia i Dominika: pasjonatki roślin i zdrowego stylu życia. Sąsiadki, wielbicielki miejskich przyjemności oraz odpoczynku na łonie przyrody. Podróżujemy, podglądamy, uczymy się i zmieniamy nasze otoczenie. Postanowiłyśmy pokazać dzieciom (a przy okazji udowodnić sobie), że można wpływać na świat w którym żyjemy i zmieniać go na lepsze.