Dzieci

Planujemy ogród z dziećmi

Planowanie ogrodu z dziećmi

Nie wspominałyśmy Wam jeszcze, skąd się wziął nasz pomysł na inspekty. Od dawna narastała w nas frustracja, że mały ogródek należący do naszej kamienicy służy jedynie jako ciąg komunikacyjny do altany śmietnikowej.

Po latach teoretycznych rozważań przeszłyśmy od słów do czynów. W kamienicy trwa generalny remont, a więcej niż ⅓ ogródka jest zajęta przez sprzęty i materiały budowlane, ale my puściłyśmy wodze fantazji. Nie da jednak się ukryć, że nasza fantazja to pestka w porównaniu z fantazją naszych dzieci!

Co się zmieści na podwórku kamienicy?

Ścianka wspinaczkowa? Zjeżdżalnia? Huśtawka? Karuzela? Wszystko im się zmieściło! My mierzyłyśmy co gdzie wcisnąć, gdzie wstawić które rośliny, co będzie użyteczne dla mieszkańców, a na tym samym stole, obok nas, powstawały fantazyjne projekty na mały ogródek w centrum Krakowa w wykonaniu czworga kilkulatków.

Chłopcy narysowali nawet strzałki na chodniku prowadzące do nieznanych krain, a nasza najmłodsza wciąż się upewniała gdzie jest na planie altana śmietnikowa oraz zejście do piwnicy, żeby się nie pomylić i na pewno dokładnie zamalować jedno i drugie na czarno (ja też tak miałam! zejścia do piwnicy po słoik kompotu truskawkowego lub ogórków kiszonych do dziś wspominam z gęsią skórką).

Zobaczcie sami co stworzyłyśmy wspólnie z naszymi pociechami.

Projektowanie ogrodu z dziećmi
Praca zbiorowa. Autorami są Staś lat 7 i Julcia lat 5

Ogród zaprojektowany przez dzieci

Projekt wymarzonego ogrodu, rysunek wykonany przez dzieci
Praca zbiorowa. Autorami są Gaja i Jaś lat 7.
Kasia - redakcja Inspekty

Kasia i Dominika: pasjonatki roślin i zdrowego stylu życia. Sąsiadki, wielbicielki miejskich przyjemności oraz odpoczynku na łonie przyrody. Podróżujemy, podglądamy, uczymy się i zmieniamy nasze otoczenie. Postanowiłyśmy pokazać dzieciom (a przy okazji udowodnić sobie), że można wpływać na świat w którym żyjemy i zmieniać go na lepsze.