Wydarzenia

Porozmawiajmy o terenie pod łącznicą Zabłocie-Podgórze | Kraków

podgórze, kraków

Kraków! Działamy!
Pamiętacie jak sadziłyśmy dynie pod wiaduktem – łącznicą? Niestety nic z nich nie zostało, teren został zupełnie rozjechany przez maszyny budowlane.

Co dalej z tym terenem? O tym będziemy rozmawiać 28 czerwca na spotkaniu.
Organizatorzy: Muzeum Historyczne Miasta Krakowa oddział Muzeum Podgórza / Muzeum Historyczne Miasta Krakowa, Fundacja Czas Wolny, SOS Zabłocie, Stowarzyszenie @PODGORZE.PL, RADA Dzielnica XIII Podgórze i Miejskie Centrum Dialogu.

Pierwsze spotkanie konsultacyjne w sprawie zagospodarowania terenu pod łącznicą kolejową Zabłocie – Podgórze. Pierwsze spotkanie o charakterze edukacyjno-informacyjnym odbędzie się czwartek, 28 czerwca 2018 roku o godzinie 18.00 w sali konferencyjnej Muzeum Podgórza przy Limanowskiego 51. Zapraszamy do rozmowy, jak zmienić tę przestrzeń w lokalne miejsce wspólnej aktywności, połączmy ludzi, instytucje i części miasta.
Na spotkaniu dowiecie się co można tam zrealizować, a czego nie, jakie są aktualne plany, zadacie pytania, powiecie nam o swoich potrzebach. Chcemy wraz z Wami – mieszkańcami Podgórza – sąsiadami dalszymi i bliższymi łącznicy, porozmawiać o potencjale jaki kryje w sobie teren pod łącznicą, o wspólnych pomysłach, wizjach, pragnieniach i o działaniach, które już mają miejsce na tym terenie.

Poznamy stanowisko zarządcy terenu, stanowisko miasta, zobaczymy przykłady z kraju i świata. Niech łącznica połączy nasze pomysły w jeden wspólny projekt, który stanie się rekomendacją dla władz miasta.
W naszej wspólnej pracy towarzyszyć nam będą – właściciele terenu spółka PKP, Zastępca Prezydenta ds. inwestycji Prezydent Elżbieta Koterba, Zarząd Zieleni Miejskiej, dr arch. Inż. Architekt krajobrazu Krzysztof Wielgus – Politechnika Krakowska, oraz Wy drodzy mieszkańcy – podgórzanie.
Zapraszamy!
Szczegóły tutaj: https://www.facebook.com/events/1548071765321615/

Kasia i Dominika: pasjonatki roślin i zdrowego stylu życia. Sąsiadki, wielbicielki miejskich przyjemności oraz odpoczynku na łonie przyrody. Podróżujemy, podglądamy, uczymy się i zmieniamy nasze otoczenie. Postanowiłyśmy pokazać dzieciom (a przy okazji udowodnić sobie), że można wpływać na świat w którym żyjemy i zmieniać go na lepsze.