fbpx

PIERWSZY W POLSCE PORTAL O MIEJSKIM OGRODNICTWIE

Pamiętacie z dzieciństwa trójwymiarowe książeczki? A może kupowaliście takie swoim dzieciom? Ja miałam taką książkę jako dziecko i doskonale pamiętam, jak wciągała mnie jej magia. Pamiętam, jak pobudzała moją wyobraźnię. To było wiele lat temu. Potem kupowałam takie książki dzieciom.
Niedawno, zupełnie przypadkiem, przy okazji codziennej prasówki, przeczytałam o Bożce Rydlewskiej i to było jak grom z jasnego nieba. Rydlewska to polska graficzka i ilustratorka. Technik papierowej animacji uczyła się od mistrza Marka Hinera. Chcemy się z Wami podzielić tym odkryciem, ponieważ jej prace odwołują się do świata natury.

Nas najbardziej urzekła jej trójwymiarowa książka “Nowa Botanika”. Jest to zbiór przepięknych papierowych rzeźb. Każda z tych papierowych konstrukcji jest tworzona przez artystkę własnoręcznie! Pełno w nich kolorów, kwiatów, dzikich roślin, motyli i baśniowych motywów, jak w najprawdziwszej krainie czarów. Oglądanie “Nowej Botaniki” na zdjęciach to, bez wątpienia, jedynie przedsmak tego, czym jest oglądanie jej na żywo.

Nowa Botanika, trójwymiarowa książka

Nowa Botanika, trójwymiarowa książka

 

Nowa Botanika, trójwymiarowa książka

Nowa Botanika, trójwymiarowa książka

Źródło zdjęć: http://bozka.com/

Trójwymiarowa książka jest prototypem i powstała w jednym, autorskim, egzemplarzu. Szkoda, że nie może stanąć w naszej kolekcji roślinnych książek.