fbpx

PIERWSZY W POLSCE PORTAL O MIEJSKIM OGRODNICTWIE

Kilka dni temu wrócił do sprzedaży “Poradnik miejskiego ogrodnika”, druga edycja z podtytułem “Dla sięgających ogrodniczego nieba”.

Czemu zdecydowałyśmy się na drugą edycję?

Przede wszystkim, uzwględniłyśmy uwagi i wolne wnioski, które dostałyśmy od czytelników po pierwszym wydaniu. Jednym z najcześciej powtarzających się zarzutów było “a gdzie permakultura?” Oraz “za dużo tekstu, za mało ilustracji”.

Obydwa wzięłyśmy sobie do serca.

Nowy poradnik “Dla sięgających ogrodniczego nieba” jest przyjemniejszy w odbiorze, bardziej czytelny. Nawet jeśli zamierzacie czytać go na telefonie, czytanie będzie wygodne i przyjemne.

Popracowałyśmy też nad zbyt obszernymi blokami tekstu i dorzuciłyśmy do ebooka nowe zdjęcia. W ogóle, całość jest zilustrowana zdjęciami z naszego ogródka, czyli zobaczycie, jak to wszystko u nas naprawdę wygląda.

Gosia już przeczytała poradnik i pisze tak:

„Przejrzałam Poradnik i już piszę, co myślę, ale najpierw musicie wiedzieć, że nie czytałam jeszcze innych publikacji tego typu (jestem początkującym miejskim rolnikiem :), więc nie mam porównania. Myślę jednak, że bardzo dobrze trafiłam. Bardzo mnie zainspirowało to, że też jesteście z Krakowa, bo to znaczy, że tutaj też się da 🙂
Forma „Poradnika” jest dla mnie bardzo przystępna, jest w nim wszystko, co trzeba wiedzieć na start. Nie doszukałam się niejasnych rad, co dość często razi mnie w internetowych artykułach. Bardzo na plus również nacisk na to, żeby wykorzystywać to, co mamy w domu. Myślę, że takie eko-podejście powinno być ściśle związane z miejskim ogrodnictwem. Ucieszyło mnie też, że wspominacie tyle o dzieciach. Sama oczekuję właśnie pierwszego dziecka i chociaż wiem, że to jeszcze trochę czasu, to nie mogę się doczekać, aż będziemy się razem bawić w ogród 🙂”

Co tam jest konkretnie?

  • Dowiesz się, gdzie w mieście można uprawiać warzywa i dlaczego warto to robić;
  • Nauczysz się robić własne rozsady;
  • Dowiesz się, kiedy co wysiewać;
  • Będziesz mieć pod ręką jasną instrukcję uprawy 10 najlepszych roślin do miejskich ogródków;
  • Znajdziesz inspiracje i wskazówki, jak być less waste w ogródku;

Janusz też już przeczytał:

„Przejrzałem Wasz ebook i mi się podoba. Fajne są pokazane plusy i minusy różnych form ogrodnictwa i to, że zwracacie uwagę na ekologię. Przy temacie ziemi ogrodowej, myślę, że warto byłoby dodać też informację, skąd pochodzi taka ziemia w workach sprzedawana w marketach i sklepach ogrodniczych, bo w 99% jest to torf pozyskiwany z niewielkim poszanowaniem dla środowiska. W tym roku nie wiem, czy mi się uda coś warzywnego na balkonie, bo akurat wczoraj wysiałem rośliny miododajne i liczę, że coś mi jednak wyrośnie i przyciągnie owady. Mam też mały balkon i mało doniczek, więc to też mnie trochę ogranicza. Ale za to w zeszłym roku wyrósł mi własny groszek cukrowy z nasion (wprawdzie chyba tylko z 6 strąków, ale ja i dzieciaki mogliśmy przynajmniej spróbować;). Gratuluję bardzo przydatnego ebooka!”

Ile stron ma ebook?

Ten poradnik ma 87 stron konkretnej wiedzy podzielonej na przejrzyste i logiczne rozdziały. Do tego 3 plansze oraz kalendarz wysiewów do wydrukowania!

Jakie warzywa opisujecie?

W e-booku znajdziesz szczegółowe instrukcje uprawy 10 roślin: ogórki, dynię i cukinię, sałatę, oczywiście pomidory i poziomki (coś, co miejscy ogrodnicy lubią najbardziej), szczypiorek, paprykę i bazylię, nagietki i nasturcję. Wszystkie te rośliny uprawiamy u siebie i wiemy, że nadają się do miejskich ogródków.

Acha!  Jeszcze opinia Magdy:

Jak ktoś mieszka w mieście i codziennie biega do warzywniaka po szczypiorek do jajecznicy, to po przeczytaniu na pewno przekona się, że na balkonie też można zdziałać cuda. Siejcie, sadźcie i zbierajcie! Satysfakcja gwarantowana 💚 Bardzo polecam.

Czym jeszcze różni się ta edycja od poprzedniej?

Przede wszystkim dodałyśmy klikalny spis treści co przy e-booku tej objętości jest niezwykle wygodne. Jest więcej zdjęć, więc całość jest bardziej czytelna. Oprócz plansz do druku jest także kalendarz wysiewów, który przyda się do zapisywania notatek i obserwacji. Dodałyśmy też wstęp do permakultury, który pokaże Ci potencjał tej metody pracy z ziemią.