fbpx

PIERWSZY W POLSCE PORTAL O MIEJSKIM OGRODNICTWIE

Trochę na ostatni moment, ale coś nam się zdaje, że nie tylko my zaczynamy myśleć o prezentach na tydzień przed Świętami 🙂 Może i prezentów jeszcze nie mamy, ale przynajmniej choinka już stoi! A raczej wisi, już od ponad tygodnia 🙂 Tak samo jak w ubiegłym roku, przygotowałyśmy kilka propozycji na świąteczny prezent dla miejskiego ogrodnika.

 

1. WOSKOWIJKI

Pamiętacie nasz artykuł o woskowijkach? Jeśli jesteście z nami na Instagramie*, to wiecie, że woskowijki były dla nas wielkim odkryciem. Nie byłybyśmy sobą, gdybyśmy nie sprawdziły, czy naprawdę można je zrobić w domu. I meldujemy niniejszym, że naprawdę można!
Wystarczą skrawki bawełnianych tkanin, wosk pszczeli, trochę czasu i cierpliwości. My zrobiłyśmy sobie po kilka woskowijek różnej wielkości. Mamy co prawda kilka uwag i pomysłów, co można udoskonalić, ale o tym innym razem. Proponujemy więc zestaw woskowijek na fantastyczny prezent w duchu zero waste.

 

woskowijki z wosku inspekty.pl

 

2. ROŚLINNA BIŻUTERIA

Znacie na pewno biżuterię inspirowaną naturą. Pierścionki, kolczyki czy zawieszki w kształcie liści, czy kwiatów. Ale czy widzieliście kiedykolwiek PRAWDZIWE liście, kwiaty czy owoce powleczone srebrem? Dla mnie to była miłość od pierwszego wejrzenia! Zdjęcia nie do końca oddają piękno tych małych cudeniek. Cuda natury utrwalone w srebrze. Według mnie to absolutny hit! 

 

lukato kolczyki

 

3. FARTUCHY OGRODNICZE

To jest marzenie chyba wszystkich miejskich ogrodników? My marzyłyśmy o fartuchach od samego początku Inspektów. Rozglądałyśmy się za takimi, które spełnią nasze wymagania, ale ich nie znalazłyśmy. Rozwiązanie było jedno: uszyć własne 🙂
W tym roku powstały więc nasze pierwsze, prototypowe fartuchy w wersji dla dorosłych i dla dzieci. Nie można ich nigdzie kupić, ale wrzucamy je tutaj, jako inspirację dla dużych i małych ogrodników. Co sądzicie? Podobają Wam się?

 

fartuchy inspekty.pl

 

4. BAMBUSOWE MINI OGRÓDKI ZE ŚWIATŁEM DLA ROŚLIN

(w oryginale: Bamboo LED Grow Light Garden)

Bardzo sprytny wynalazek, dzięki któremu rośliny będą szczęśliwsze zimą. W Krakowie nie widzieliśmy słońca już od ponad dwóch tygodni, więc tęsknimy za nim tak jak nasze rośliny. Te mini ogrody pięknie wyglądają, ale przede wszystkim, mają wbudowane lampy ledowe, których światło działa na rośliny jak światło słoneczne.
Tego typu uprawy pozwalają przyspieszać cykl rozwoju rośliny oraz uprawiać warzywa, pomimo braku słońca.

 

Medium Bamboo LED Grow Light Garden