O nas

Inspekty_o nas

Kasia i Dominika: pasjonatki roślin i zdrowego stylu życia.
Sąsiadki, wielbicielki miejskich przyjemności oraz odpoczynku na łonie przyrody. Podróżujemy, podglądamy, uczymy się i zmieniamy nasze Świat wokół nas.
Postanowiłyśmy pokazać dzieciom (a przy okazji udowodnić sobie), że można wpływać na świat, w którym żyjemy i zmieniać go na lepsze!

W Krakowie mieszkamy od wielu lat. Nasza okolica została ostatnio mocno zabudowana i zabetonowana. Postanowiłyśmy działać i zachęcać Was do działania.

Razem z dziećmi szukamy sposobów, żeby zmieniać nasze otoczenie w zielone i przyjazne do życia.

Jak to się zaczęło:

LATO 2010
Poznałyśmy się na placu zabaw. Dzieci to zawsze  dobry pretekst do rozpoczęcia rozmowy.

JESIEŃ 2016
Domi: Kasią wróciła z Wiednia i z zachwytem opowiadała o alejkach pełnych papryk, cukinii i pomidorów. Wszystko dostępne dla mieszkańców pobliskich domów oraz hotelu, w którym się zatrzymała.
Kasia: To był pierwszy moment, kiedy zaczęłam marzyć o tym samym w Krakowie!

LUTY 2017
Dzieci nie mogą się już doczekać wiosny, więc znowu siejemy w doniczkach groszek i rzodkiewkę.

KWIECIEŃ 2017
Zamarzyłyśmy, żeby w zaniedbanym ogródku naszej kamienicy, zrobić miejski ogród. Postanowiłyśmy dokumentować nasze działania, przekonane, że będą inspiracją dla innych. Wybrałyśmy nazwę Inspekty.pl, zarejestrowałyśmy domenę i zaczęłyśmy działać.

WAKACJE 2017
Dzieci zerwały i zjadły pierwszego wyhodowanego w ogródku ogórka, a my dużo się nauczyłyśmy tego lata. Były własne pomidory, papryka, jarmuż, dynie, cukinie, zioła i kwiaty.

LUTY 2018
Zmieniłyśmy bloga w Pierwszy w Polsce portal o miejskim ogrodnictwie. Dzielimy się tu z Wami naszymi doświadczeniami, inspirujemy i zachęcamy do działania.

Inspekty_o nas