fbpx

PIERWSZY W POLSCE PORTAL O MIEJSKIM OGRODNICTWIE

Kurs online “Warzywniak na balkonie” to pierwszy w Polsce kurs, który pokazuje, że da się założyć ogródek w mieście. Nie tylko na balkonie, ale wszędzie tam, gdzie chcesz: na parapecie, w skrzynce przed blokiem, na skwerku, na podwórku kamienicy/bloku.

Dziś chcemy Ci pokazać, co dokładnie znajdziesz w kursie “Warzywniak na balkonie”. 

Kurs jest na profesjonalnej platformie do kursów online. W jednym miejscu są wszystkie materiały: do oglądania, do czytania i do pobrania. W każdym momencie możesz do nich wrócić (dostęp do kursu masz na zawsze!)

Możesz pracować z kursem wtedy, kiedy masz czas i ochotę. Nie narzucamy tutaj żadnych grafików i godzin. Jeśli zdecydujesz się na kurs z dostępem do grupy na facebooku, zyskujesz także nasze wsparcie, fajną grupę pasjonatów i odpowiedzi na Twoje pytania i wątpliwości. 

Co konkretnie znajdziesz w kursie? 

1. Czego potrzebujesz, żeby zrobić sobie warzywniak na balkonie?

Podstawy na początek: jak wybrać miejsce, jak wykorzystać przestrzeń, którą dysponujesz, co Ci będzie potrzebne. I sporo innych ciekawych informacji. 

2. Co? Kiedy? Jak? Wysiewy, pikowanie i rozsady

W tym module wyjaśniamy, jaka jest kolejność działań, co to jest pikowanie (i czy zawsze musisz to robić) albo skąd wziąć rozsady, jeśli nie masz własnych.

3. Szybkie plony, czyli jak już wiosną zbierać własne plony na balkonie. 

Bo miejskie ogrodnictwo to nie tylko sierpniowe pomidory! Są łatwe w uprawie i szybko rosnące rośliny, które już w maju obdarzą Cię młodymi, apetycznymi listkami. W tym module opowiadamy właśnie o nich!

4. Balkonowi ulubieńcy: pomidory i papryka

Klasyki, które wszyscy chcemy zbierać z własnych warzywniaków na balkonów. Które odmiany nadają się na balkon, jak o nie dbać i co sprawi, że zaowocują i wzbudzą podziw u Twoich bliskich?

5. Słodki balkon: poziomki i truskawki

Ten moduł to taki deser: dokładnie w połowie kursu, trochę dla relaksu i żeby pokazać Ci, że balkon to nie tylko pomidory. Wyobraź sobie ten lipcowy poranek, miska porannej owsianki, wychodzisz na boso na balkon, słońce muska Ci twarz, a Ty zbierasz garść poziomek i wrzucasz do miseczki. Smacznego! 

6. Ziołowy ogródek na balkonie

Jak o nie dbać, jak rozmnażać, jak łączyć. Jak duże doniczki są potrzebne na poszczególne zioła? To wszystko i sporo więcej czeka na Ciebie w tym module!

7. W czym uprawiać warzywa na balkonie, czyli ogródkowe zero waste

Tutaj pokazujemy mnóstwo pomysłów na ogródek zero waste: w czym siać i sadzić, żeby nie wydać fortuny i wykorzystać własną kreatywność!

8. Co może pójść nie tak, czyli balkonowe wyzwania

Szkodniki, plagi, choroby: jak zwał tak zwał. Faktem jest, że mogą zagrażać Twoim roślinom, więc warto wiedzieć jak im zaradzić. 

9. Podlewanie i pielęgnacja

Jak podlewać, ale przede wszystkim, co zrobić, żeby podlewać jak najrzadziej:)) Mamy na to kilka sprawdzonych sposobów i w tym module się nimi dzielimy. Acha! Czeka tu na Ciebie instrukcja zrobienia własnej grow oya (i wszystko samo się podlewa:)) 

10. Przygotuj swój balkon do zimy!

Dziś ledwo skończyła się jedna zima, więc jeszcze nie myślimy o kolejnej, ale sam/a zobaczysz, że we wrześniu chętnie wrócisz do tej lekcji. Które rośliny przezimują na balkonie? Które warto okryć lub zabezpieczyć w inny sposób? 

Nie możemy Ci obiecać, że po przerobieniu kursu Twój balkon wybuchnie zielenią, ale jeśli tylko zechcesz, to tak właśnie będzie!

To co? Widzimy się w kursie?!

Pamiętaj, że obniżona cena przedsprzedażowa obowiązuje tylko do niedzieli!