fbpx

PIERWSZY W POLSCE PORTAL O MIEJSKIM OGRODNICTWIE

Sezon urlopowy w pełni, pakujemy walizki i już można wyjeżdżać. No, chyba że macie ogródek, tak jak my. Wtedy pojawia się niepokojąca myśl „kto będzie podlewał moje rośliny”?
My dogadujemy się między sobą, a jeśli nie ma żadnej z nas, prosimy o wsparcie sąsiadów. Gorzej, jeśli nie macie sąsiadów, bo ogródek należy tylko do Was.
Znalazłyśmy ostatnio wynalazek, który nam się spodobał i może być ciekawym rozwiązaniem problemu wakacyjnego podlewania ogrodu.

 

Gliniany zbiornik na grządce

to porowate gliniane naczynie irygacyjne, które uprości Ci życie. To donice z terakoty, które zakopujesz w swoim ogrodzie, aby oszczędzać wodę oraz czas. Terakota jest materiałem porowatym. Ta, z której produkuje się „garnki” GrowOya jest wypalana w niskiej temperaturze, dzięki czemu woda wewnątrz może powoli wydostawać się przez ścianki. Woda wsiąka więc w ziemię dookoła siebie, a stamtąd korzenie roślin ją pobierają. Genialne w swojej prostocie! Tak naprawdę, nikt tutaj nie odkrył Ameryki: to starożytna forma miejscowego nawadniania roślin! Nazwa oya pochodzi od olla czyli garnek.