fbpx

PIERWSZY W POLSCE PORTAL O MIEJSKIM OGRODNICTWIE

Ho ho ho!

Czyli mikołajki za pasem, a potem ani się obejrzymy i już będą święta a Mikołaje nic, tylko muszą wymyślać super prezenty. Jak co roku, przygotowałyśmy podpowiedzi dla Mikołajów, którzy zaopatrują w prezenty miejskich ogrodników (także tych przyszłych).
Poniżej nasze propozycje prezentów, z jakich ucieszy się miejski ogrodnik nawet ten, który jeszcze nawet nie wie, że od wiosny będzie ogrodnikiem.

Zaczynamy:

1. Fartuchy ogrodnicze:

W ubiegłym roku wrzuciłyśmy je z adnotacją, że nie można ich nigdzie kupić. Na szczęście, to już nieaktualne! Zostało nam jeszcze kilka najfajniejszych ogrodniczych fartuchów na naszej półkuli! Są równocześnie wygodne i ładne. Projektując je znalazłyśmy inspirację w szkolnych fartuszkach z dzieciństwa oraz w fartuchu “krzyżaku”. Nasz model nie ma sznurków ani pasków, więc już nigdy fartuch nie rozwiąże Ci się podczas pracy!

2. Piny roślinne od Hemleva

Jeśli znacie nas osobiście to wiecie, że lubimy nosić przypinki (piny). Najczęściej są to motywy roślinne, ale nie tylko! Piny przypinamy nawet do ogrodniczych fartuchów. W ogóle, takie piny dodają trochę koloru codzienności. Piny od Hemleva obserwowałyśmy już od jakiegoś czasu i jesteśmy zachwycone faktem, że Marta i Maurycy z pod kloszem sprowadzają je do Polski i można je tu kupić! Co powiecie, na przykład, na takie cudeńko?

3. Książka “Nie śmieci”

To pozycja, na którą czekałyśmy, od kiedy Julia Wizowska poinformowała w social mediach, że pisze książkę. Julia odwiedziła m.in. sortownię śmieci, spalarnię, kompostownie, segregację. Wszystko po to, by zawrzeć w książce rzetelne informacje na temat śmieci w Polsce. 

4. Na koniec jeszcze jedna książka „A big garden”

Autorem książki jest Gilles Clément (projektanta ogrodów i botanika), a piękne ilustracje to dzieło Vincenta Gravé.  To taka pozycja do poogląania pod kocykiem, z kubkiem herbaty, a może i z kimś fajnym obok. Po pierwsze po to, żeby zobaczyć, jak funkcjonuje ogród, a po drugie po to, żeby pobawić się w wyszukiwanie detali, których w ilustracjach jest bardzo dużo. Niezależnie od tego, jak będziecie książkę oglądać, zapewni Wam sporo pozytywnych wrażeń!