fbpx
Zielone miasto

Ulga podatkowa za zielone tarasy i balkony

Ulga podatkowa- balkony i tarasy w mieście

Pamiętacie posta o paryskich ogrodach miejskich ? Dziś ciąg dalszy, tym razem news z Włoch. Włosi wymyślili fajny sposób, żeby zachęcić mieszkańców do zakładania przydomowych ogrodów.

Otóż od 2018 roku we Włoszech zostanie wprowadzona ulga podatkowa dla ogrodników. Będą mieli do niej prawo wszyscy właściciele balkonów, tarasów i ogrodów. Korzystający z ulgi będą mogli odpisać od podatku 36% kosztów poniesionych na budowę i utrzymanie terenów zielonych. Maksymalna wysokość kwoty odliczanej to 5’000 euro dla danej nieruchomości. Odliczyć będzie można między innymi koszty poniesione na zakup doniczek, kwiatów czy koszty przycinania drzew.

Osoby odpowiedzialne za wprowadzenie tej ulgi wierzą, że przyczyni się ona do zwiększenia powierzchni zielonych miast. To w konsekwencji pozwoli na zmniejszenie poziomu zanieczyszczenia aglomeracji miejskich.

Kibicujemy gorąco takim pomysłom!

warzywniak na balkonie kurs online

Kasia i Dominika: pasjonatki roślin i zdrowego stylu życia. Sąsiadki, wielbicielki miejskich przyjemności oraz odpoczynku na łonie przyrody. Podróżujemy, podglądamy, uczymy się i zmieniamy nasze otoczenie. Postanowiłyśmy pokazać dzieciom (a przy okazji udowodnić sobie), że można wpływać na świat w którym żyjemy i zmieniać go na lepsze.

0 comments on “Ulga podatkowa za zielone tarasy i balkony

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *